Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest 'potencjalna strata'?

Na głównym ekranie aplikacji oraz w zakładce analityka, stale wyświetlana jest wartość potencjalnej straty. Jest to wartość Twoich produktów, których spożycie zostało zaplanowane na kolejne trzy dni. Produkty te podkreślane są również na pomarańczowo w spiżarni i zakładce przypomnień, by podpowiedzieć Ci, które produkty zjeść w pierwszej kolejności oraz zilustrować ile pieniędzy wyrzucisz do kosza, jeśli ich nie spożyjesz.

2. Ile zaoszczędzę używając aplikacji?

Statystyczny Polak, razem ze zmarnowaną żywnością, wyrzuca do kosza 50 zł miesięcznie. Jeśli używając aplikacji GRAPE, uda Ci się zmniejszyć marnowanie żywności o połowę - zaoszczędzisz 25 zł miesięcznie (300 zł w skali roku). Jeżeli robisz zakupy dla większej ilości osób, zaoszczędzisz znacznie więcej. 2 osoby - 600 zł rocznie, 3 osoby - 900 zł rocznie - 4 osoby 1,200 zł, 5 osób 1,500 zł rocznie. 

3. Czy aplikacja jest darmowa?

Pierwszy miesiąc korzystania z aplikacji jest darmowy. Chcemy dać Ci szansę przetestowania aplikacji i sprawdzenia czy naprawdę jest ona dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z aplikacji po zakończeniu okresu testowego - będziemy pobierać od Ciebie miesięczny abonament w wysokości 5,50 zł.

Konieczność wprowadzenia abonamentu jest spowodowana bardzo świadomą decyzją twórców aplikacji - nie chcemy sprzedawać Twoich danych osobowych, a jak każdy biznes - musimy pokryć koszty operacyjne: np. przetwarzanie danych w chmurze, serwery na których zapisane są dane dotyczące Twoich produktów i pensje programistów, którzy czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem aplikacji. 

Aplikacja GRAPE została stworzona w duchu less waste, chcemy pomóc Ci w wyeliminowaniu nadmiernych zakupów. Oznacza to, że nie znajdziesz w naszej aplikacji reklam nakłaniających Cię do niepotrzebnych zakupów. Istniejemy, aby pomóc Ci zarządzać posiadaną żywnością. Stoimy razem z Tobą, po stronie środowiska!